Najczęściej pojawiające się pytania, dotyczące obsługi przez zespół TEXAS.

 

 

1. Czy możecie zagrać (gracie) Marsza dla Pary Młodej?

 

Tak, Marsza gramy zazwyczaj u Panny Młodej. Jeśli chodzi o Pana Młodego, tę kwestię ustalamy na kilka dni przed weselem.

Zdarzają się sytuacje, że Marsz nie jest grany w ogóle.

Zagranie przez nas "wyprowadzenia" u Młodych, nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Jeżeli jednak odległość (dojazd) na miejsce jest zbyt odległy, to wówczas ustalamy koszty dojazdu indywidualnie.

 

 

2. Czy wychodzicie do gości weselnych grać i śpiewać muzykę biesiadną ?

 

Tak, jest to wpisane w naszą „obsługę”.

 

 

3. Jaki wykonujecie repertuar ?

 

Nie kierujemy się żadnym stałym schematem przy wykonywaniu piosenek na weselu. Całokształt zależy od gości. Od tego, jakie mają życzenia. My staramy się je realizować możliwie jak najbardziej na bieżąco. Generalnym założeniem jest wykonywanie wszelkiej muzyki, która nadaje się do tańczenia. Na specjalne życzenie możemy nie grać pewnych gatunków muzycznych, ale też nie polecamy tego rozwiązania, ponieważ różne są gusta wśród gości. Osoba, która słucha rocka może się równie dobrze bawić przy disco polo i biesiadzie, jak również osoba słuchająca prostszych gatunków muzycznych całkiem nieźle bawi się przy muzyce rockowej.

 

 

4. Czy możecie zagrać na weselu następującą piosenkę .... ?

 

Gramy ważniejsze przeboje z ostatnich lat, niemniej jednak może się zdarzyć, że jakaś piosenka umknęła naszej uwadze. Jeśli nie mamy jej w naszym repertuarze, oczywiście jesteśmy w stanie ją opracować. Ważne, by poinformować nas wcześniej, abyśmy mogli się przygotować. Nie wiążą się z tym żadne opłaty.

Nowe przeboje staramy się uwzględniać na bieżąco w naszym repertuarze.

 

 

5. Jak długie robicie przerwy ?

 

Staramy się grać systemem 45 minut i 15 minut przerwy. Jednak, jest kilka czynników, od których zależy długość przerw, określenie w minutach nie zawsze jest możliwe:

- chęć współpracy obsługi sali z zespołem w zakresie usystematyzowania czasu podawania ciepłych posiłków,

- przerwa na papierosa (w zespole są 2 osoby palące)

- przygotowanie się do oczepin (rekwizyty itp.)

- granie jest czasem uzależnione od ilości gości na parkiecie.

 

 

6. Jak długo robicie oczepiny ?

 

Oczepiny, składają się z kilku części:

- zabawy z udziałem Pary Młodej,

- rzucanie welonu (panna młoda + kobiety, panny),

- rzucanie krawata lub muchy (pan młody + kawalerowie)

- zabawy dla gości ( 2 lub 3)

- zbierania pieniędzy na wózek dla przyszłego dziecka, bądź na podróż.

 

Każde wesele jest inne, dlatego trudno oszacować czas, oczepin.

W przybliżeniu trwają około 45 minut, w zależności od zaangażowania się gości.

 

 

7. Czy robicie zabawy, ile, jakie? 

 

Tak, robimy zabawy. Przede wszystkim kierujemy je dla gości, choć wskazane jest jak najbardziej, aby Państwo Młodzi w nich uczestniczyli.

 

Nie da się określić dokładniej liczby zabaw, które zaplanujemy dla gości, ponieważ wiele zależy od nich samych, ich chęci do zabawy. Zazwyczaj nie planujemy zabaw przed weselem. Spontaniczność w tej kwestii jest jednym z naszych atutów. Posiadanie mikrofonu bezprzewodowego, daje nam możliwość bliższego uczestniczenia w prowadzonych zabawach.

 

 

8. Do której godziny gracie ? 

 

Zwyczajowo przyjęło się, że wesela gra się do godziny 4.00 nad ranem. Jeżeli jednak goście się bawią, z reguły przedłużamy naszą grę o kilka minut. Wszelkie ewentualności większego przedłużenia czasu grania (ponad kilkudziesięciominutowe) są rozpatrywane indywidualnie.

 

 

9. Czy na weselach pijecie alkohol ?

 

Sprawa picia oraz podawania alkoholu na weselu jest indywidualna dla każdego. Możemy jednak zagwarantować, że go nie nadużywamy.

 

 

Te pytania, pojawiają się najczęściej. Zdajemy sobie sprawę, że nie wyczerpują odpowiedzi na wszystko, dlatego bliższych i szczegółowych informacji udzielamy przy spotkaniu, bądź drogą e-mailową.

zespol Texas Skarzysko wesele