TYTUŁEM WSTĘPU

 

   Odwiedzając naszą stronę zapewne poszukujecie Państwo zespołu weselnego.  Może  planujecie  wesele  za  rok  -  dwa, a może nawet szybciej. Proszę pamiętać, że większość zespołów, ma już zajęte terminy na co najmniej rok naprzód. Jeśli chcecie zarezerwować za kilka miesięcy, może być  za późno. Najczęściej dotyczy to sezonu letniego, gdzie imprez jest najwięcej. Zawsze jednak warto zadzwonić (889-094-022) i zapytać o termin.

 

   Organizując wesele zastanawiacie się zapewne, w jaki sposób zaplanować tę uroczystość, by wypadła jak najlepiej. Jaką wybrać salę? Jakie menu? Jaki zespół? Atrakcje? Co zrobić, by goście dobrze się bawili i zapamiętali Wasze wesele na długo?

 

Można skorzystać z ofert firm organizujących przyjęcia, a więc koordynujących zamówienia sali, dekoracji, samochodu, zespołu muzycznego itd., przy takim rozwiązaniu dochodzą oczywiście dodatkowe koszty. Mając wieloletnie doświadczenie w graniu na różnego rodzaju imprezach, w tym na weselach, pragniemy się podzielić kilkoma informacjami. Na początek chcielibyśmy uświadomić Wam jak ważny jest właściwy…

 

WYBÓR ZESPOŁU MUZYCZNEGO.

 

Wybór zespołu to jedna z ważniejszych spraw, by goście byli zadowoleni!

„Kapela”, który gra słabo, bez zaangażowania się w to, co robi, bez kontaktu z osobami bawiącymi się na parkiecie, która jest tylko nastawiona na odegranie utworów, może zniechęcić ludzi do tańca, co sprawi, że impreza robi się stołowo-gadana i po oczepinach sala może być pusta. Kapela, która ma nieodpowiedni dobór repertuaru, również może przyczynić się do pustki na parkiecie. Robiąc także zbyt długie przerwy sprawi, że impreza straci tempo i energię.

 

Zespół będzie wizytówką Waszego wesela, stoi na eksponowanym miejscu w największej sali i wielu gości zapamięta imprezę właśnie przez pryzmat zespołu. Z jednej strony zespół stanowi tło dla imprezy, z drugiej jest jej główną siłą napędzającą i światłem, za którym podążają weselnicy.

 

DOBRY ZESPÓŁ MUZYCZNY TO POŁOWA SUKCESU!

 

Zatem co dobry zespół powinien?

 

- być elastyczny. Na jednych imprezach sprawdzą się piosenki biesiadne, na innych  nowoczesne. To kwestia wyczucia nastroju, klimatu, potrzeb weselników, a także doboru repertuaru, zabaw i stylu konferansjerki.

 

- spotkać się przed weselem i ustalić z Młodą Parą przebieg imprezy i zapytać o wymagania wobec zespołu.

 

- umiejętnie wyważyć czas grania i czas przerw między blokami muzycznymi. Z jednej strony goście chcą potańczyć, z drugiej strony jest wiele osób, które przyszły odświeżyć rodzinne powiązania i porozmawiać. Z naszego doświadczenia wynika, że przerwy ok. 10-15 minut sprawdzają się najlepiej. My sami nie lubimy zbyt długich przerw - lepiej się bawimy grając.

 

- posiadać doświadczenie. Na weselach zdarzają się różne sytuacje, dobry zespół powinien być przygotowany na każdą z nich. Tego nie da się niestety wyuczyć z książek, tu trzeba poprowadzić dużą ilość imprez i nabrać doświadczenia.

 

Nie prowadzimy sprośnych zabaw. Na szczęście są również zabawy kulturalne, niewywołujące zakłopotania czy wstydu wśród gości. Dobrze by było ustalić z zespołem przebieg oczepin, jakie zabawy planuje, co Wam może zaproponować i czego oczekujecie.

 

 

POSŁUCHAJ ZANIM ZAMÓWISZ

 

Jeśli zależy Państwu na wyborze dobrego zespołu i chcecie mieć 100% pewności, kogo wybieracie - zadzwońcie i umówcie się na przesłuchanie, próbę. Na stronie znajdziecie próbki naszego grania.

 

 

 

Mamy nadzieję, że ta szczypta informacji pomoże  Państwu przy wyborze, być może naszego  zespołu.

 

W zamian możemy obiecać, że we wspólnym interesie będziemy z największą starannością i profesjonalizmem zawodowym realizować Państwa potrzeby i oczekiwania muzyczne.